POGLEDAJTE RADIONICU O SIMBIOTIČKOM DIZAJNU Masterclass NEB Festival Workshop ÷ Symbiotic Design Academy

/ / Bauhaus, Vesti / 15. 05. 2024.

Radionica Masterclass NEB Festival Workshop ÷ Symbiotic Design Academy održana je u okviru Novog evropskog Bauhaus festivala, a zatim je, zbog velikog interesovanja, ponovljena 25. aprila. Autor i voditelj radionice bio je dr Gonzalo Raineri, direktor Akademije simbiotičkog dizajna.

Radionica je učesnicima omogućila da se upoznaju sa ključnim karakteristikama simbiotičkog dizajna, koje su date u nastavku:

• okvir simbiotičkog dizajna se sastoji od osam elemenata;
  • simbiotički dizajn omogućava da izolovane, linearne i konvencionalne prakse dizajnera prelaze u sistemske, dinamične i održive prakse;
  • cilj simbiotičkog dizajna je integracija dizajna u održivo okruženje;
  • dizajn je zajednički kompromis svih komponenata simbiotičkog okvira i ekološke niše u kojoj se razvija.

Radionica Masterclass NEB Festival Workshop ÷ Symbiotic Design Academy može se pogledati putem linka.