Održan drugi LINK IT & EdTech studenski simpozijum

/ / Uncategorized / 31. 05. 2024.

Međunarodna naučna konferencija LINK IT & EdTech24 održavala se od 24. do 25. maja u Palati Beograd. Konferenciju su organizovali Fakultet savremenih umetnosti, Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije i Institut za moderno obrazovanje. U okviru ove konferencije već drugi put po redu organizovan je studentski simpozijum.

Studenti su imali priliku da prezentuju svoje radove u okviru studentskog simpozijuma, koji je moderirao prof. dr Dragan Ćalović. Prezentacije su obuhvatile širok spektar tema – od uticaja influensera na javno mnjenje do evolucije kvantnog računarstva i potencijala veštačke inteligencije u dizajnu.

Izlaganja su uključivala radove kao što su:

• „Uticaj influensera na javno mnjenje putem novih medija” – Stefan Aleksandar Knežev;
  • „Evolucija kvantnog računarstva i njegovi potencijali u rešavanju kompleksnih problema” – Nikola Jovanović;
  • „Vinsent van Gog” – Emilija Labović;
  • „Sinteza prostora i slikarstva: Analiza kapele Marka Rotka” – Marica Maksimović;
  • „Razumevanje umetnosti Žan-Mišela Baskijata” – Milica Mitrović;
  • „The Theme of Perseverance in Kentaro Miura’s ’Berserk’” – Pavle Trišović;
  • „Rembrant: Noćna straža” – Nina Miljković;
  • „Glavni uticaji i inspiracija za Filipa Džonsona prilikom dizajniranja ’Staklene kuće’” – Jovana Stojković;
  • „Inovativna arhitektura i kulturni značaj Nacionalnog muzeja Katara Žana Novela” – Sara Stanojević;
  • „Veštačka inteligencija (AI) i dizajn: šta sada?” – Mina Gajtanović;
  • „Junji Ito – Uzumaki” – Katarina Lučić;
  • „Umetnost Anselma Kifera” – Marta Tadić.

Studentski simpozijum je uspešno zaključen izlaganjima koja su omogućila razmenu znanja i ideja među učesnicima, studentima sa različitih nivoa i tipova studija, dodatno osnažujući saradnju između različitih naučnih, stručnih i umetničkih oblasti, kao i razvoj naučnog, stručnog i umetničkog podmlatka.