FSU i SDG Flag Day 2024: Dan zastave Ciljeva održivog razvoja

/ / Bauhaus, Vesti / 25. 09. 2024.

Fakultet savremenih umetnosti sa obrazovnim institucijama širom sveta 25. septembra obeležava SDG Flag Day, čime se ukazuje na doprinos ostvarivanju Ciljeva održivog razvoja.

Studentkinje našeg fakulteta su podigle zastavu Ciljeva održivog razvoja i uključile FSU u globalnu inicijativu SDG Flag Day, koja podstiče ostvarivanje Agende 2030.

Zastava Ciljeva održivog razvoja je prvi put podignuta u Holandiji 2020. godine, kada su se stotine škola širom sveta priključile događaju i obeležile usvajanje Ciljeva održivog razvoja. U godinama koje su usledile inicijativi su se pridružile vlade, preduzeća i civilno društvo, jer Ciljevi održivog razvoja pozivaju na zajedničku saradnju za poboljšanje sveta do 2030. godine.

UN su usvojile Ciljeve održivog razvoja pre devet godina kao globalni poziv za akciju koja treba da spreči siromaštvo, zaštiti životnu sredinu i klimu, i omogući da ljudi žive u miru i prosperitetu.