Doktorske studije vizuelnih umetnosti na FSU – mesto gde se umetnost i savremene tehnologije susreću

/ / Blog / 3. 10. 2024.

Umetnost i tehnologija – simbioza kreativnosti i inovacije
Vizuelne umetnosti danas ne podrazumevaju samo slikanje i vajanje, već i interakciju sa tehnologijom koja menja način na koji stvaramo i doživljavamo umetnost. Fakultet savremenih umetnosti (FSU) prepoznaje ovu sinergiju i kroz doktorske studije pruža studentima priliku da istražuju potencijal svojih umetničkih ideja koristeći savremene IT alate, kao što su digitalni softveri i interaktivne instalacije. Ova jedinstvena kombinacija omogućava umetnicima da stvaraju dela koja pomeraju granice stvaralaštva, kombinujući tradicionalne metode sa inovativnim tehnološkim rešenjima.

Mentorski pristup i individualizovana podrška
FSU neguje personalizovani pristup obrazovanju sa samo pet mesta po programu, što omogućava intenzivno mentorstvo i direktnu saradnju sa renomiranim stručnjacima iz oblasti vizuelnih umetnosti. Bez obzira na to da li je vaš fokus slikarstvo, grafika, fotografija ili ilustracija, imaćete priliku da razvijete svoje ideje do punog potencijala uz podršku mentora.

Prijavite se danas i postanite deo zajednice umetnika koja koristi tehnologiju kao alat za izražavanje vizuelne poezije i kreiranje umetnosti budućnosti.

Prijave u prvom konkursu traju do 31. oktobra. Kliknite ovde da osigurate svoje mesto i unapredite svoj umetnički put!