Ispitna predstava III godine studenata glume, klasa prof. Irfana Mensura i asistenta Srđana Ivanovića

/ / Vesti / 21. 06. 2024.

Fakultet savremenih umetnosti najavljuje ispitnu predstavu studenata treće godine osnovnih studija glume, koja će se održati u petak, 21. juna, s početkom u 19 časova, u Teatru „Vuk”, Scena „Kult”.

Ovu dramu pripremili su studenti u klasi profesora Irfana Mensura i asistenta Srđana Ivanovića kao ispit u okviru treće godine osnovnih studija. Uloge u predstavi tumače:

• Maša Savić
  • Negovan Antonijević
  • Isidora Jejinić
  • Vukašin Mitrović

„Staklena menažerija” je komad američkog dramskog pisca Tenesija Vilijamsa. Govori o običnoj porodici i njihovoj priči kako da pobegnu od surove realnosti i bolnih uspomena koje ih uvek progone. U vreme priče, otac porodice je odavno otišao, ali njegova fotografija visi u centru pozadine. Majka Amanda bila je zaokupljena sećanjima na svoje devojačke posete. Sin Tom je voleo da piše i bio je radnik u fabrici obuće. Njegova sestra Laura, koja je rođena sa invaliditetom, zgrčena je kod kuće i voli da se igra sa svojim staklenim životinjama. Priča prati njihov život i neobičnu posetu jednog mladića koji će im promeniti život iz korena.

Vidimo se na predstavi!