Ispitna predstava „Kroz patnju i smeh”, 30. 6, Teatar „Vuk”, Scena „Kult”: Očekujemo vas!

/ / Vesti / 25. 06. 2024.

Fakultet savremenih umetnosti sa ponosom poziva sve ljubitelje pozorišta na ispitnu predstavu studenata druge godine glume „Kroz patnju i smeh”, u klasi profesora Hadži Nenada Maričića i asistenta Nikole Ugrinovića.

Ovaj jedinstveni događaj obuhvata kolaž najznačajnijih dela dva velika pisca – Jovana Sterije Popovića i Fjodora Mihajloviča Dostojevskog. Studenti će kroz scene iz poznatih komedija Jovana Sterije Popovića publici predstaviti likove sa naglašenim manama, čija je svrha korigovanje društva, kako tada tako i danas. U drugom delu predstave glumci će verno prikazati likove iz romana velikog ruskog pisca Dostojevskog, zaokružujući putovanje kroz XIX vek.

Uloge u predstavi tumače:

• Laža i paralaža: ALEKSA – Filip Nedeljković, MITA – Voja Milčić, JELICA – Jovana Trošić;
  • Kir Janja: JUCA – Jovana Trošić, KATICA – Lea Gracija Matejić;
  • Ženidba i udadba: DEVOJKA – Zorana Pečurica, MOMAK – Nikola Sarmeš;
  • Pokondirena tikva: FEMA – Mina Krstić, EVICA – Jelisaveta Timotijević, JOVAN – Vladimir Mladenović, ANČICA – Lea Gracija Matejić;
  • Bele noći: NASTJENJKA – Jelisaveta Timotijević, SANJAR – Vladimir Mladenović;
  • Kockar: POLINA ALEKSANDROVNA – Zorana Pečurica, ALEKSEJ IVANOVIČ – Filip Nedeljković;
  • Zločin i kazna: RASKOLJNIKOV – Nikola Sarmeš, SONJA MARMELADOVA – Lea Gracija Matejić;
  • Idiot: KNEZ MIŠKIN – Voja Milčić, NASTASJA FILIPOVNA – Jovana Trošić, AGLAJA JEPANČINA – Mina Krstić, ROGOŽIN – Filip Nedeljković.

Dođite i podržite mlade umetnike u njihovom stvaralačkom izrazu i uživajte u bogatom kulturnom programu.

Datum i vreme održavanja: 30. 6, u 19.00

Mesto održavanja: Teatar „Vuk”, Scena „Kult”

Ulaz je slobodan za sve posetioce.

Radujemo se vašem dolasku!