Ispitna predstava „Pijani” u izvedbi studenata treće godine glume na FSU

/ / Vesti / 28. 05. 2024.

Studenti treće godine glume u klasi profesora Branislava Lečića i asistenta Janka Cekića pozivaju vas da pogledate njihovu ispitnu predstavu, koja će se igrati na Kamernoj sceni Srpskog narodnog pozorišta. Predstava počinje u 16 časova.

Ovu dramu pripremili su studenti u klasi profeora Branislava Lečića i asistenta Janka Cekića kao ispit u okviru treće godine osnovnih studija. Uloge u predstavi tumače:

• Marta – Dunja Antić;
  • Mark – Nikola Antonijević;
  • Magda – Anđela Kuzmanović;
  • Laura – Minja Petrović;
  • Lorens – Ognjen Jović;
  • Gustav – Đorđe Pantović/Nikola Todorović;
  • Lora – Sara Jovanović;
  • Karl – Novak Puletić;
  • Linda – Jovana Georgijev;
  • Gabriela – Kaja Banićević;
  • Renata – Jana Rokić;
  • Žana – Katarina Rajković;
  • Matea – Lana Vukašinović;
  • Ros – Stefan Komatina;
  • Roza – Katarina Rajković.

Predstava ,,Pijani“ Ivana Viripajeva

Ova savremena ruska drama postavlja scenu na elitni kruzer, gde se svi događaji odvijaju tokom jedne noći. Likovi, suočeni sa svojom usamljenošću i traganjem za slobodom, ulaze u intenzivne emocionalne sukobe pod uticajem alkohola. Kočnice popuštaju, a istina izlazi na površinu u euforičnom haosu.

Na kruzeru, simbolu luksuza i izolacije, likovi se suočavaju sa svojim unutrašnjim demonima i pitanjima. Usamljenost ih pritiska, dok istovremeno osećaju žudnju za slobodom i autentičnošću. Kroz dijaloge ispunjene emocionalnom napetošću, otkrivaju se duboki slojevi njihovih karaktera i životnih dilema.

Dok noć odmiče, atmosfera postaje sve intenzivnija, a likovi se otvaraju jedni drugima na način koji bi možda bili nezamislivi u svetlu dnevnog svetla. Međutim, sa prvim zracima izlazećeg sunca, istina ih napušta i ostavljaju ih suočene sa sopstvenim slabostima i nedostacima.

Ova drama istražuje složene emocionalne dinamike savremenog čoveka, dok istovremeno preispituje granice slobode i istine u okviru društvenih normi i očekivanja.

Dođite na ispitnu predstavu talentovane generacije studenata u Srpsko narodno pozorište 29. maja, sa početkom u 16 časova.