IZLOŽBA ,,START 2024″ OTVARA VRATA UMETNIČKOM SVETU

/ / Izložbe-nastupi, Vesti / 14. 06. 2024.

U sredu, 19. juna 2024. godine, sa početkom u 19 časova, Umetnički centar Univerzitetske biblioteke otvara svoja vrata za posetioce izložbe crteža pod nazivom „START 2024“. Ova izložba predstavlja radove studenata Slikarstva, Grafike i Višemedijske umetnosti, koji su nastali tokom nastavnog predmeta Večernji akt.

Autor ove izložbe je redovni profesor Ružica Bajić Sinkević, čiji se doprinos oblasti likovne umetnosti prepoznaje širom umetničke zajednice. Saradnja između Umetničkog centra Univerzitetske biblioteke i Fakulteta savremenih umetnosti već traje više od jedne decenije, započevši svoj put izložbom „Start“ 2014. godine. Ovogodišnjom izložbom obeležavamo lep jubilej ove saradnje, istovremeno negujući crtež kao osnovnu likovnu disciplinu.

Crteži koje će posetioci imati prilike da vide na ovoj izložbi su malog formata, izrađeni različitim tehnikama, u ograničenom vremenskom periodu. Nastali su impulsivno, bez dugog promišljanja, te se na taj način otkrivaju iskrenost i autentičnost izraza umetnika. Tema i centralni motiv ovih radova je čovek, njegovo telo, ali i odnos čoveka i prostora u kojem se nalazi.

Izložba „START 2024“ predstavlja samo jedan deo Velike godišnje izložbe departmana vizuelnih umetnosti Fakulteta savremenih umetnosti, te pozivamo sve ljubitelje umetnosti da se pridruže ovoj svečanosti. Vidimo se na izložbi, gde ćemo zajedno uživati u bogatstvu likovnog stvaralaštva mladih talenata!