Profesorka Fakulteta savremenih umetnosti predstaviće svoj autorski rad na FIAT-u za 2024

/ / Vesti / 8. 06. 2024.

Profesorka Fakulteta savremenih umetnosti Marina Bukvički objavila je svoj autorski multimedijalni doktorski rad o životu Mileve Marić Ajnštajn pod intrigantnim nazivom „Ja – lutka / I – a doll”. Nakon tri godine intenzivnog rada i posvećenosti, njen rad je izabran za učešće u prestižnom Festivalu internacionalnog alternativnog teatra u regionu za 2024 – FIAT 2024.

Festival predstavlja značajan događaj za alternativnu umetnost ne samo u Crnoj Gori već i u širem regionu, a ovogodišnji program će se održati od 6. do 15. septembra u Podgorici. Ovaj festival već trideset godina pruža platformu za kreativne izraze i umetničke inovacije, okupljajući umetnike i ljubitelje umetnosti iz različitih krajeva sveta.

Neobična priča posvećena svim ženama

„Ja – lutka / I – a doll” je umetničko delo koje priča značajnu priču o Milevi Marić Ajnštajn, posvećenu svim ženama. Rad postavlja pitanja o ceni ljubavi i tome šta smo sve spremni da učinimo i žrtvujemo samo kako bismo bili prihvaćeni i voljeni. Ova neobična priča, ispričana kroz multimedijalni pristup, sigurno će izazvati pažnju i empatiju publike.

Očekujemo da će predstavljanje ovog rada na FIAT-u biti izuzetno inspirativno i značajno za umetničku scenu, te pozivamo sve ljubitelje umetnosti da prisustvuju ovom događaju i dožive jedinstveno iskustvo koje će ih podstaći na razmišljanje i duboku emotivnu refleksiju.

• Autor: Marina Bukvički
  • Izvođači: Marina Bukvički i Ivan Nikolić