Saradnja Galerije RTS i FSU: Izložba „Zapamtite njihova imena”

/ / Izložbe FSU Galerija sajt, Izložbe-nastupi, Vesti / 9. 07. 2024.

Izložba radova studenata umetničkih fakulteta u Srbiji pod nazivom „Zapamtite njihova imena” biće realizovana u Galeriji Radio-televizije Srbije. Svečanost povodom otvaranja izložbe biće održana u četvrtak, 11. jula, sa početkom u 19 časova u Galeriji RTS, Takovska 10.
Važan deo programa biće nastup dr Uroša Dojčinovića, uvaženog gitariste, muzikologa, kompozitora, pedagoga i profesora FSU. Njegov muzički talenat i doprinos umetnosti već su dobro poznati, a ovaj put će svojim izvođenjem ulepšati otvaranje izložbe.
Zahvaljujući saradnji FSU i Galerije RTS, radovi studenata master studija vizuelnih umetnosti FSU biće izloženi uz dela studenata iz drugih umetničkih fakulteta u Srbiji. Izložba će obuhvatiti 60 radova koji su rađeni različitim tehnikama i koje je stvorilo 66 studenata iz Beograda, Novog Sada, Niša, Kragujevca, Kosovske Mitrovice i Novog Pazara.
Izložba će biti otvorena za posetioce svakog dana do 31. avgusta. Pozivamo sve ljubitelje umetnosti da posete Galeriju RTS i podrže naše mlade talente.
Srdačno vas očekujemo!