SAVETI ZA USPEH

Kako bi studentima olakšali proces školovanja, nudimo raznovrsne resurse i podršku. Iskoristite korisne savete i resurse za uspeh u učenju.

KORISNI RESURSI

Naši studenti imaju pristup različitim resursima koji pomažu u učenju. Pre početka nastave, svi dobijaju besplatnu knjigu „Vodič za učenje: Kako da sa manje truda i vremena postižete odlične rezultate” i onlajn-kurs „Efikasno učenje”. Ovi resursi su osmišljeni da vam pomognu da lakše savladate gradivo i ostvarite odlične rezultate.

ZAKAŽITE SUSRET

Ako imate problema u učenju ili želite da poboljšate svoje strategije, možete zakazati susret sa našim savetnikom za pomoć u učenju. Savetnik vam može pomoći da razvijete efikasne tehnike učenja, organizujete svoje vreme i rešite konkretne probleme u učenju.

KORISNI SAVETI KOJI ĆE VAM OLAKŠATI ŠKOLOVANJE

Proces učenja može biti izazovan. Više od 80% učenika se tokom školovanja susretne sa problemima koji mogu dovesti do slabijih ocena, stresa i pada motivacije. Da bismo vam pomogli da prevaziđete ove izazove, svim našim studentima je na raspolaganju savetnik za pomoć u učenju.

20 NAJVEĆIH PROBLEMA U UČENJU

Ako prepoznajete neke od sledećih problema, obratite se savetniku za pomoć u učenju.

• Odlaganje učenja: Uvek odlažete početak učenja i čekate poslednji trenutak.
  • Brzo odustajanje: Prekidate učenje zbog drugih obaveza ili aktivnosti.
  • Neredovno učenje: Učite samo pred ispit, što često dovodi do nagomilavanja gradiva.
  • Brzo zaboravljanje: Učite više nego što je optimalno i ne povezujete informacije.
  • Trema i strah od ispita: Još na početku učenja razmišljate o ispitima i negativnim ishodima.
  • Učenje bez ponavljanja: Samo čitate gradivo bez ponavljanja i proveravanja.
  • Nedostatak organizacije: Nemate plan učenja i izostajete sa predavanja.
  • Razmišljanje o odustajanju: Zbog konflikata ili drugih razloga razmišljate o napuštanju školovanja.
  • Nedostatak motivacije: Ne pronalazite dovoljno motivacije da se posvetite učenju.
  • Preopterećenost informacijama: Imate previše gradiva koje ne možete efikasno da obradite.
  • Nedostatak pažnje: Teško vam je da se koncentrišete tokom učenja.
  • Prokrastinacija: Neprestano odlažete obaveze i zadatke.
  • Zanemarivanje zdravlja: Nedovoljno spavate i loše se hranite, što utiče na vašu sposobnost učenja.
  • Nedovoljno korišćenje resursa: Ne koristite dostupne resurse kao što su biblioteke, tutorijali ili onlajn-kursevi.
  • Nedostatak povratnih informacija: Ne tražite povratne informacije od profesora ili kolega.
  • Nemogućnost primene naučenog: Teško vam je da primenite teorijsko znanje u praksi.
  • Izbegavanje teških predmeta: Izbegavate predmete koji vam se čine teškim ili dosadnim.
  • Neprilagođenost metodama učenja: Ne koristite metode učenja koje vam najbolje odgovaraju.
  • Neadekvatno okruženje za učenje: Učite u prostoru koji nije pogodan za koncentraciju.
  • Nedostatak dugoročne vizije: Nemate jasan cilj ili plan za budućnost.

KAKO VAM SAVETNIK ZA POMOĆ U UČENJU POMAŽE

Savetnik za pomoć u učenju pruža podršku svima koji imaju teškoće sa učenjem ili žele da poboljšaju svoje strategije. Može vam pomoći da:

• razvijete jedinstveni stil učenja;
  • razvijete tehnike za lakše učenje;
  • vežbate koncentraciju i fokus;
  • donosite najbolje odluke;
  • lako se adaptirate na studije;
  • prevaziđete strah od ispita;
  • rešavate probleme lenjosti u učenju;
  • upravljate stresom.

KAKO MOŽETE KOMUNICIRATI SA SAVETNIKOM

Sa savetnikom možete komunicirati na način koji vam najviše odgovara. Na raspolaganju su vam:

Izložite problem u pisanoj formi i pošaljite nam na imejl-adresu student.support@fsu.edu.rs

Google Chat:

Putem Hangoutsa preko naloga student.support@fsu.edu.rs.

Telefon:

Obratite se savetniku telefonom i razgovarajte o problemima:

Konsultacije licem u lice:

Rešite problem u direktnom razgovoru u školi.

Takođe, našim studentima i svim zainteresovanima na raspolaganju je Bela knjiga.

BELA KNJIGA: 20 NAJVEĆIH PROBLEMA U UČENJU I KAKO IH PREVAZIĆI

Preuzmite knjigu ovde

ZAKAŽITE SUSRET SA SAVETNIKOM

Naši učenici imaju otvoren put ka sticanju novih znanja i veština, a za prevazilaženje svake prepreke na raspolaganju vam je savetnik za pomoć u učenju. Susret možete zakazati putem sledeće forme:

Zakaži susret