Učešće u međunarodnoj konferenciji NanoPol 2024

/ / Bauhaus, Vesti / 4. 07. 2024.

Međunarodna konferencija NanoPol 2024, posvećena najaktuelnijim temama iz oblasti nanomaterijala i polimera, održana je 13. i 14. juna na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Banjaluci. Konferencija je deo koordinatorskog programa Evropskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT) uz međunarodno učešće predstavnika Italije, Slovenije, Španije, Severne Makedonije, Nemačke, Francuske, Mađarske, Republike Srpske i Srbije.

Konferencija je obuhvatila plenarna predavanja i predstavljanje deset odabranih radova na temu nanomaterijala i polimera u okviru poster sekcije. Među odabranim radovima se nalazio i rad doc. dr Brankice Todorović. U okviru rada predstavljen je NEB Catalize program, kao jedan od načina na koje se može podstaći razvoj cirkularne ekonomije. Program je fokusiran na održivost, dizajn i inkluziju, i realizuje se u okviru EIT Community NEB-a. Konkretna namena programa je da odabranim startapovma omogući finansijsku podršku u vrednosti od 50.000 evra, obuku za poslovanje, kao i poslovno mentorstvo za realizaciju ideja. Među odabranim startapovima se nalaze i oni koji umesto plastike koriste održive sirovine i koji kroz poslovni ciklus smanjuju negativan uticaj na životnu sredinu.

#EITCommunityNEB

#EITManufacturing