Western Balkan Partnerstvo za budućnost (naše dece)

Dobrodošli na stranicu „Western Balkan Partnerstvo za budućnost“, gde sa ponosom ističemo našu posvećenost obrazovanju i saradnji sa srednjim školama širom Zapadnog Balkana. ITS – Visoka škola za informacione tehnologije i Fakultet savremenih umetosti, uspostavila je partnerstva sa brojnim srednjim školama iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske. Naš cilj je da zajedno sa ovim školama pružimo učenicima izuzetne mogućnosti za nastavak obrazovanja i usavršavanje u oblasti informacione tehnologije.

Partnerstva sa srednjim školama – mi razumemo potebe vaših učenika i nastavnika!

• Brojne gimnazije, stručne i umetničke škole iz različitih gradova širom Srbije
  • Saradnja sa prestižnim školama u Crnoj Gori
  • Partnerstva sa školama iz većih gradova Hrvatske
  • Aktivna saradnja sa srednjim školama širom Bosne i Hercegovine
  • Razmena ekspertize sa školama iz Hrvatske
  • Saradnja sa školama iz Slovenije
  • Zajednički projekti sa školama iz Makedonije
  • Posebni programi i radionice za učenike i profesore
  • Stipendije za najtalentovanije učenike
  • Organizacija hibridnih letnjih i zimskih škola i kampova
  • Mogućnost poseta kampusima ITS-a u Comtrade Technology Centru
  • Gostujuća predavanja i radionice iz oblasti IT-a, kreativnih industrija i umetnosti
  • Pripremni kursevi i mentorske podrške za učenike
  • Takmičenja i projekti u oblasti programiranja i multimedije
  • Organizacija stručnih usavršavanja za profesore
  • Stipendije i finansijska podrška za učenike
  • Finansijka podrška za škole
  • Posvećen postupak nostrifikacije srednjoškoslkih diploma za priznavanje nastavka školovanja
  • Razmena ekspertize školskih uprava i nastavnog osoblja.

Zašto saradnja sa ITS i FSU?

Naši programi su dizajnirani da studentima pruže praktične veštine koje će im omogućiti da se uspešno suoče sa izazovima savremenog tržišta rada.

ITS nudi individualnu mentorsku podršku za učenike tokom procesa prijave i pripreme za prijemne ispite, kao i savetovanje o izboru studijskog programa koji najbolje odgovara njihovim interesovanjima i talentima.

Besplatni pripremni kursevi iz matematike i informatike za učenike koji planiraju da upišu ITS, kao i kursevi iz umetnosti za buduće studente Fakulteta savremenih umetnosti.

Obezbeđivanje određenog broja stipendija za najtalentovanije učenike, kao i mogućnost plaćanja školarine u ratama kako bi obrazovanje bilo dostupno svim učenicima.

Naši partneri

Saradnja sa srednjim školama omogućava nam da zajedno sa našim partnerima oblikujemo buduće lidere u oblasti informacionih tehnologija, kreativnih industrija i umetnosti u regionu! Naš uspeh meri se uspehom naših studenata i partnera.

Besplatan paket kurseva za nastavnike

Svakoga dana se upoznajemo sa novim tehnološkim dostignućima koja postaju naša realnost, a zahtevi koje obrazovna sfera postavlja neminovno su deo profesionalnog puta svakog nastavnika. Oni koji razumeju Lifelong learning koncept i rade na svom kontinuiranom usavršavanju prenose ovu ideju i na svoje učenike. Za nastavnike škola iz ovog programa pripremili smo besplatne kurseve Insittuta za moderno obrazovanje.

Kontakt

Za više informacija o našim partnerstvima i mogućnostima saradnje, kontaktirajte nas na:

Telefon (viber, whatsapp):+381 (0)60/55-22-581

Pridružite se zajednici FSU i zajedno stvarajmo budućnost!